Co musisz wiedzieć o tworzeniu strony internetowej

Założenie strony internetowej najczęściej wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów. Na wszystkich etapach tworzenia witryny można zaoszczędzić, jednak jakość takiego rozwiązania może pozostawiać wiele do życzenia.

Projekt graficzny strony internetowej

Koncepcja graficzna strony powinna być zaprojektowana przed rozpoczęciem prac programistycznych jeśli jest to autorski system. Grafika na stronie jest bardzo istotna, użytkownicy przebywają znacznie dłużej na stronach, które mają dobry i przyjazny wygląd. Grafik projektuje także różne etapy akcji, które można wykonać na stronie jak kolejne etapy zamówienia lub dostęp do informacji znajdujących się głębiej w strukturze strony. Dobrze zaprojektowany flow zwiększa użyteczność strony a tym samym konwersję na zakupy bądź skorzystanie z usług oferowanych na stronie.

Silnik strony internetowej

Kolejnym etapem stworzenia strony jest wybór odpowiedniego oprogramowania. Jeśli nasza strona to blog – warto skorzystać z dedykowanych silników to tworzenia takich witryn, wiele dużych firm oferuje darmowy hosting blogów i zaplecze graficzne dedykowane do oferowanych silników. Jeśli jednak strona ma mieć charakter komercyjny – sklep lub oferta firmy – można pokusić się o autorski system opracowany przez softwarehouse. Wiąże się to z większymi kosztami, jednak jakość jaką możemy osiągnąć jest niespotykana w żadnym z gotowych silników.

Hosting strony internetowej

Wysiłki projektantów i programistów mogą być jednak zaprzepaszczone przez słaby hosting strony. Ludzie gdy raz zawiodą się na stronie bardzo rzadko wracają w miejsce gdzie zobaczyli komunikat – strona jest niedostępna. Zwiększony ruch powoduje, iż darmowe serwery przeciążają się. Dobry serwer, to taki który oparty jest o nowoczesne technologie. Tu można znaleźć serwis hostingowy, trzymający dane na szybkich dyskach SSD. Szybkość transmisji danych jest znacznie wyższa niż w przypadku tradycyjnych dysków talerzowych. Jednak szybkość działania to nie jedyna cecha na którą trzeba zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego serwera. Limit transferu jest bardzo ograniczający, dlatego korzystanie z usług firm oferujących hosting bez limitu danych jest bardzo opłacalny. Doświadczenie firmy gwarantuje dobre wsparcie techniczne i szybkie rozwiązywanie problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *